Czym myć drzwi prysznicowe?

Czym myć drzwi prysznicowe?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kabina prysznicowa powinna być czysta. Ciągłe usuwanie osadu jest bardzo trudnym i żmudnym zajęciem. Wśród sprawdzonych sposobów na jej szybkie uprzątnięcie wyróżniamy metody domowe oraz chemiczne. Obie są tak samo skuteczne. Na czym dokładnie polegają?

Sposoby domowe

Łazienka czysta na błysk to marzenie każdej pani domu. Nawet najdroższy prysznic nie będzie wyglądał efektownie, gdy pokryje go warstwa osadu i pleśni. Ponadto miejsce, w którym myją się domownicy, powinno być czyste i estetyczne. Na rynku dostępnych jest wiele produktów przeznaczonych do mycia kabin prysznicowych. Co, jeśli nie mamy w domu żadnego z nich, a prysznic wymaga gruntownego czyszczenia?

Tu z pomocą przychodzą produkty użytku kuchennego. Z kamieniem powstałym pod wpływem wody najlepiej poradzi sobie ocet. Dużym ułatwieniem będzie przelanie go do butelki ze spryskiwaczem, dzięki czemu płyn dotrze do każdego zakamarka. Octem należy spryskać wnętrze kabiny i podobnie jak w przypadku detergentów pozostawić na kilka minut. Po tym czasie drzwi prysznicowe trzeba wyczyścić gąbką, jednocześnie spłukując wodą.

Podobnie postępuje się w przypadku kwasku cytrynowego. Jedyną różnicą jest konieczność jego wcześniejszego rozcieńczenia wodą (1 łyżka na 100 ml wody). Należy pamiętać, aby nie dopuścić do zaschnięcia zmywanej powierzchni i na bieżąco ją spłukiwać.

Do usuwania cięższych zabrudzeń można użyć sody. Mieszając ją z wodą, otrzymujemy papkę, którą nakładamy na zaciek i usuwamy. Ten sposób jest trochę ryzykowny, ponieważ może uszkodzić delikatniejszą powierzchnię, dlatego lepiej stosować go z umiarem.

Środki dostępne w sklepach

To równie skuteczne i szybkie rozwiązanie. W sprzedaży występują detergenty o różnej sile działania. Można wybrać środek mniej drażniący i ekologiczny lub ten o silniejszym działaniu. Drugi rodzaj płynów przeznaczony jest do usuwania silniejszych zabrudzeń. Jednak regularne stosowanie delikatnych środków czyszczących z pewnością zapobiegnie powstawaniu ciężkich do usunięcia plam.

Do czyszczenia ścianek kabiny najlepiej użyć płynu, który po rozpyleniu przybiera postać pianki. Środek w takiej postaci wolniej spływa z czyszczonej powierzchni, dzięki czemu wnika w osad, zmiękcza go i ułatwia usunięcie. Po naniesieniu na szybę należy odczekać kilka minut, a następnie zetrzeć za pomocą gąbki lub ściereczki.

Niektóre produkty przeznaczone do mycia drzwi prysznicowych zawierają specjalną formułę składników, która tworzy na czyszczonej powierzchni zabezpieczający film. Warstwa ta ma za zadanie ograniczyć przywieranie brudu oraz ułatwić jego usuwanie. Informacje o tym producent zwykle podaje na opakowaniu.

O czym należy pamiętać?

Szczególnie ważne podczas czyszczenia kabiny prysznicowej jest unikanie produktów, które mogą uszkodzić jej powierzchnię. Wszystkie zarysowania są dodatkowym miejscem do gromadzenia się brudu i osadu. Środek czyszczący nie powinien zawierać grudek ani granulek. Najlepiej stosować w tym celu środki o konkretnym przeznaczeniu.

Niektóre produkty przeznaczone są do każdego typu kabin, inne do drzwi szklanych i inne do tych wykonanych z poliwęglanu. Równie ważny, jak wybór środka, jest wybór narzędzi do czyszczenia. Gdy aplikacja detergentu zostanie wykonana zgodnie z instrukcją, to do jego zmycia powinna wystarczyć miękka gąbka. Użycie ostrej strony zmywaka warto zastąpić ponownym nałożeniem pianki czyszczącej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Baterie Duravit – doskonała jakość i elegancja dla Twojej umywalki
Baterie Duravit – doskonała jakość i elegancja dla Twojej umywalki
Duravit - eleganckie i wydajne baterie umywalkowe. Odkryj doskonałą jakość i innowacyjne technologie, które dodadzą blasku Twojej łazience.
Odkrywamy sekrety technologii domowej – jak gadżety mogą wpływać na twoje zdrowie
Odkrywamy sekrety technologii domowej – jak gadżety mogą wpływać na twoje zdrowie
Spojrzyj za kulisy codziennych technologii i dowiedz się, jak twoje ulubione gadżety domowe wpływają na twoje zdrowie.
Jak samodzielnie założyć ogród z gotowym projektem – krok po kroku
Jak samodzielnie założyć ogród z gotowym projektem – krok po kroku
Załóż samodzielnie ogród marzeń, kierując się naszym praktycznym poradnikiem. Dowiedz się, jak krok po kroku przekształcić projekt w prawdziwy raj na ziemi.
Ostatnie wpisy